Az idei tanévben 2023. március 6. és 10. között került lebonyolításra a Pénz7–Pénzügyi és Vállalkozói Témahét. A tematikus projekthét a 2016/17-es tanévben került beépítésre a tanév rendjébe, iskolánk is ekkor csatlakozott hozzá.
Az European Money Week és a Global Money Week rendezvénysorozathoz kapcsolódó program fő céljai, hogy felhívja a figyelmet a pénzügyi tudatosság, alapismeretek és kultúra fejlesztésének fontosságára; elősegítse a vállalkozói kedv megteremtését; megalapozza az üzleti ismereteket; fejlessze a vállalkozói kompetenciát és vezesse be a vállalkozási ismereteket az oktatásba.
Az iskolai Pénz7 főszervezői Szalóczyné Tóth Marianna, Motesiczkiné Szabó Erika, Pappné Gömöri Marianna és Szendrei Csilla voltak.
A rendezvénysorozat keretében iskolánk 9-13. évfolyamos tanulóinak egyrészről oktatóik tartottak órákat a szakterületükhöz kapcsolódó pénzügyi ismeretekről a digitális alkalmazások, az IKT és angol nyelv órák keretében. Másrészt meghívott, külsős szakemberek előadásait hallgathatták meg a gazdálkodás és menedzsment és vendéglátás-turizmus ágazat tanulói.
Foglalkozások és előadások: Hogyan (nem) eszi meg az infláció a megtakarításunkat?:Dr. Szikszai Szabolcs (Pannon Egyetem), Pappné Gömöri Marianna, Szendrei Csilla
Korszerű pénzkezelés és digitális biztonság:Di Giovanni Orsolya (UniCredit Bank Zrt.), Pappné
Segítség a napi pénzügyekhez:Dr. Kozma Dorottya, Bosnyák-Simon Nikolett (PE), Pappné, Szendrei
IrányAdó:Dr. Koczor-Keul Melinda (PE), Pappné, Szendrei
Pénzkezelés napjainkban: Motesiczkiné Szabó Erika, Kacska Bernadett, Bánszky József A POS terminál használatáról szövegszerkesztéssel, videóval és online teszttel:Savsári Klára Játékos feladatok a pénzzel kapcsolatban idegen nyelven:Fekete Tímea, Mészáros-Ónodi Krisztina Pénzgazdálkodással kapcsolatos szöveg feldolgozása: Szalóczyné Tóth Marianna
A Pénz7-ről röviden:
A Pénz7–Pénzügyi és Vállalkozói Témahetet a Magyar Bankszövetség és a Pénziránytű Alapítvány indította el a 2014/2015-ös tanévben az EMMI támogatásával, mely projektgazdaként két évvel később integrálta a tanév rendjébe. E minisztérium megszűnésével a Belügyminisztérium köznevelési államtitkársága vált a témahetek projektgazdájává.
A már országos rendezvénysorozat bővülését támogatta a Nemzetgazdasági Minisztérium, majd annak átalakulását követően a Pénzügyminisztérium a hétéves Pénzügyi tudatosság fejlesztésének stratégiája jegyében. A PM mellett a Gazdaságfejlesztési Miniszter Munkacsoportja is a pénzügyi téma mentén kapcsolódott be a programba.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, majd annak jogutódja, a Kulturális és Innovációs Minisztérium mint szervező célja, hogy az innovatívitáson és kreativitáson keresztül minél több fiatal fogjon vállalkozásba. A Junior Achievement Magyarország alapítvány bővítette ki a vállalkozási alapismeretekkel és kompetenciafejlesztéssel a témahetet.
A Fintelligence Pénzügyi Kultúra Központ az elektronikus fizetési módok és a digitális biztonság témaköreinek kidolgozásával és lektorálásával járult hozzá a programsorozathoz.